„Vytautas“ – BBL čempionas (rungtynių eiga ir komentarai)

Balandžio 5 d. Prienų-Birštono „Vytautas“ krepšininkai antrosiose BBL finalo rungtynėse nepaliko jokių vilčių  „Pieno žvaigždėms“ ir tapo BBL čempionais.

Virginijaus Šeškaus auklėtiniai neįtikėtinai pradėjo mačą, o trečiojo kėlinio pradžioje sugebėjo atlaikyti aikštelės šeimininkų šturmą ir nuo dviejų taškų persvara šoktelėjo iki 19, o rungtynės buvo laimėtos 15 taškų skirtumu. Tokio skirtumo pakako tapti BBL čempionais. Primename, jog Prienuose buvo pralaimėta trijų taškų skirtumu.

Pasak komandos kapitono Artūro Valeikos, vyrai atvyko į Pasvalį laimėti, todėl net nebuvo minčių, kad galim pralaimėti. Kapitonas teisus, nes komanda žaidė labai aistringai ir kovingai. Skirtingais rungtynių epizodais visada atsirasdavo naujas lyderis ir vedė komandą link pergalės. Pirmajame kėlinyje puolimo lyderiais buvo Tomas Delininkaitis (10 taškų) ir Regimantas Miniotas (8). Antrajame kėlinyje vėl rezultatyviausias buvo Tomas Delininkaitis (6), bet jam jau talkino dar trys komandos draugai – Vytenis Čižauskas (5), Regimantas Miniotas ir Tadas Klimavičius (po 4). Trečiajame kėlinyje puolimo lyderio vaidmenį perėmė Tadas Klimavičius (12 taškų), kuris tapo naujojo skrydžio pradininku. Būtent jo veiksmai po varžovų krepšiais pačiu sudėtingiausiu momentu (komandos skyrė tik du taškai) lėmė visą tolimesnę rungtynių eigą. Kaip visada šaltakraujiškai tritaškiais aikštelės šeimininkų krepšį bombardavo Regimantas Miniotas (6). Ketvirtajame kėlinyje taškus pelnė 5 žaidėjai.

Daugiausiai taškų į komandos pergalingą krepšelį atnešė Regimantas Miniotas (20 taškų, 5/7 tritaškiai), Tomas Delininkaitis (18 taškų, 6 rezultatyvūs perdavimai) ir Tadas Klimavičius (16 taškų).

Komandos žaidimas imponavo savo gynybą bei sugebėjimu laiku parodyti kas geriausio sugeba.

Rungtynės prasidėjo „Vytauto“ komandos spurtu. Pirmuosius taškus tolimu metimu pelnė Tomas Delininkaitis. Dar vieną tritaškį pridėjo Regimantas Miniotas, o po Tomo Delininkaičio prasiveržimo „Vytautas“ įgijo 8 taškų persvarą (0:8). Aikštelės šeimininkai pirmuosius taškus įmetė po trijų minučių žaidimo (2:8). Prienų-Birštono komanda nesustojo.

Virginijaus Šeškaus auklėtiniai atsakė solidžiai ir padidino savo panašumą iki 15 taškų (2:17). Varžovai apsikeitė taikliais metimais (4:19). Tomas Delininkaitis įsūdė dar vieną tritaškį ir „Vytauto“ persvara šoktelėjo iki 16 taškų (6:22). Deja, paskutinę kėlinio minutę geriau sužaidė aikštelės šeimininkai ir po pirmojo kėlinio Prienų-Birštono komanda pirmavo 11 taškų skirtumu (11:22).

Antrojo kėlinio pradžioje į „Pieno žvaigždžių“ krepšį įkrito dar du tritaškiai (Regimantas Miniotas ir Vytenis Čižauskas) ir „Vytauto“ persvara padidėjo iki 17 taškų (11:28). Regimantas Miniotas pataikė vieną baudos metimą ir komandas jau skyrė 18 taškų (11:29). Bet aikštelės šeimininkai nesiruošė pasiduoti. Dvi sėkmingos atakos ir „Vytauto“ pranašumas sumenko 4 taškais (15:29). Kėliniui įpusėjus komandas skyrė 12 taškų (19:31). Dar po dviejų minučių aikštelės šeimininkai sumažino atsilikimą iki 9 taškų (26:35). „Vytautas“ toliau buksavo, ir „Pieno žvaigždės“ jau turėjo tik 6 taškų deficitą (30:36). Kaip jau tapo įprasta, komandą iš duobės traukė Tomas Delininkaitis. Jo penki iš eilės pelnyti taškai grąžino „Vytautui“ dviženklį pranašumą (30:41). Visgi, tašką kėlinyje padėjo aikštelės šeimininkai, ir po dviejų kėlinių Prienų-Birštono komanda turėjo 9 taškų persvarą (32:41).

Trečiojo kėlinio pradžios mistika pradėjo kartotis. „Vytautas“ pradėjo strigti puolime ir daryti klaidas. Aikštelės šeimininkai pasinaudojo situacija ir per tris pirmąsias minutes sumažino skirtumą iki 4 taškų (39:43). Virginijus Šeškus suskubo paimti minutės pertraukėlę. Iškart po jos „Pieno žvaigždės“ sumažino skirtumą iki 2 taškų (41:43). Visgi, vėliau minutė davė naudos. „Vytauto“ žaidėjai pradėjo puolime žaisti per Tadą Klimavičių ir tai davė gerų rezultatų. Tadas pelnė 6 iš eilės taškus ir  išvedė „Vytautą“ iš pavojingos zonos (41:49). Antroje kėlinio pusėje aikštelėje jau šeimininkavo svečiai iš Prienų. Du Regimanto Gvezdausko tritaškiai ir „Vytauto“ persvara šoktelėjo iki 19 taškų (42:61). Tadas Klimavičius tęsė savo gerą pasirodymą ir pelnė dar keturis taškus (44:65). Kėlinio pabaigoje  tolimą metimą pataikęs Darius Gvezdauskas padėjo riebų tašką, ir po trijų kėlinių „Vytautas“ įgijo 21 taško persvarą (47:68).

Ir nors prieš lemiamą kėlinį „Vytautas“ turėjo labai solidų pranašumą, aikštelės šeimininkai nebuvo linkę sudėti ginklus. Du tritaškiai iš eilės krito į svečių krepšį ir skirtumas tarp komandų sumažėjo iki 16 taškų (54:70). Virginijus Šeškus supyko ir vėl sukvietė vyrus pasikalbėti. Kalbos davė naudos. Kėliniui įpusėjus komandas jau skyrė 20 taškų (57:77), dar po vienos atakos -22 taškai (57:79). „Pieno žvaigždžių“ strategas paprašė minutės pertraukėlės. Likus iki rungtynių pabaigos 4 min. „Vytautas“ turėjo 19 taškų persvarą (62:81), o rungtynes laimėjo 15 taškų skirtumu (74:89).